Druga ciąża po krótkiej przerwie

http://yogaacademy.pl/pl/ orthostica.pl/uslugi-ortodoncja-aparaty-ortodontyczne.html

Podobnie wygląda w sytuacji, gdy kobieta jest już szczęśliwą mamą, a za kilka lat chciałaby ponownie zajść w ciąże. Jednak teraz nie jest na to dobry czas, więc również sięga po kolejną dawkę hormonalnych środków. Oczywiście zajście w ciąże po porodzie jest bardzo łatwe, dlatego też skuteczność antykoncepcji jest tutaj pożądana.

Niestety wiąże się to z kolejnym procesem oddziaływującym na hormony w organizmie kobiety, które po dziewięciu miesiącach ciąży oraz obecnego karmienia, nadal nie stanowią odpowiedniego poziomu.

Dlatego też kwestia doboru środków antykoncepcyjnych nie powinna opierać się tylko i wyłącznie na wygodzie kobiety i przeświadczeniu o ich skuteczności, ale także bezpieczeństwa, które powinno tutaj być sprawą priorytetową.

Te dwie życiowe sytuacje szybkie sięganie po leki przed zajściem w ciąże oraz pomiędzy porodami nakreślają nam statystyczne kobiety, które postępują tak od wielu lat i nadal będą tak robiły. Owszem nie chodzi tutaj o zaprzestanie używania antykoncepcji, ale zwrócenie uwagi na wszystkie istotne kwestie, o których będzie mowa za chwilę.